Jesteś tutaj: Badania & Opinie WZROK I ZDROWIE OCZU

WZROK I ZDROWIE OCZU

Astaksantyna to najnowszy suplement diety poprawiający zdrowie oczu. Różne badania kliniczne wykazały, że suplementacja astaksantyną wraz z innymi środkami poprawiającymi zdrowie może złagodzić objawy związane z zespołem widzenia komputerowego (CVS Computer Vision Syndrome) - suchość, zmęczenie lub łzawienie i ból oczu, niewyraźne widzenie oraz ból szyi i ramion.

Każda tkanka wystawiona na działanie światła jest narażona na działanie promieniowania UV i powodowanych przez nie uszkodzeń fotooksydacyjnych; siatkówka jest szczególnie wrażliwa, ponieważ zawiera wiele wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV są główną przyczyną dwóch z najczęstszych chorób prowadzących do upośledzenia wzroku i ślepoty - zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem i zaćmy jądrowej związanej z wiekiem.

Przeciwutleniacze zwalczają niekorzystne procesy, jednak oko zawiera tylko kilka antyoksydantów - tych, które mogą przenikać przez cienką barierę krew-siatkówka, a astaksantyna jest jednym z nich. Rezultat - mniej wolnych rodników powstaje z powodu blasku UV, a induktory zapalenia oczu są mniej aktywowane. Jest to korzystne nie tylko dla osób starszych, których oczy już tyle widziały w tym życiu, ale także dla wszystkich użytkowników komputerów.

Badania kliniczne wykazały, że naturalna astaksantyna poprawia zdrowie oczu i wzrok poprzez:

  • poprawa krążenia krwi w drobnych naczyniach krwionośnych oka (krążenie włośniczkowe);
  • łagodzenie objawów zespołu widzenia komputerowego i zmęczenia oczu;
  • poprawa zdolności oka i szybkości skupiania się na obiektach w różnych odległościach;
  • zmniejszenie stanu zapalnego mięśnia wewnętrznego lub rzęskowego oka.

Dowiedz się więcej